Seuraluokittelu 2013

Kauden 2013 pisteet, joista muodostuu kauden 2014 seuraluokittelu.

Piirit

SijSeuraKalevan maljaArvokisatLuokkaurheilijatSM 14/15LisenssitYht.
1Turun Urheiluliitto493.516148761671314.5
2Helsingin Kisa-Veikot331.33120524.537123.751136.58
3Tampereen Pyrintö335.5248.7539711104.51096.75
4Espoon Tapiot28990362.573.5238.251053.25
5Jyväskylän Kenttäurheilijat294.5111.25392.540190.751029
6HIFK-friidrott Helsinki15890297.562.564.75672.75
7Esbo Idrottsförening1308026011.5164645.5
8Kenttäurheilijat -58 Vantaa14847278.51383569.5
9Keski-Uudenmaan Yleisurheilu Tuusula14230.75198.548.5146.5566.25
10Lahden Ahkera131.54022440.5120556
11Kuopion Reipas14671.25175.530115537.75
12Seinäjoen seudun Urheilijat88.51341874.587.75501.75
13Oulun Pyrintö12560209.521.572.25488.25
14Joensuun Kataja11770183091.5461.5
15Lappeenrannan Urheilu-Miehet82.56015315143.75454.25
16Karhulan Katajaiset Kotka143841155.574421.5
17Vasa Idrottssällskap12673136.523.545404
18IK Falken Pedersöre12330148.5442.75348.25
19Turun Weikot8850150.516.535.5340.5
20IF Raseborg462713310100316
21Länsi-Uudenmaan Urheilijat Lohja4930130.58.595.5313.5
22Sjundeå IF502013724.551.75283.25
23Noormarkun Nopsa Pori515011612.541270.5
24Hämeenlinnan Tarmo909314.5149.25265.75
25Tampereen Urheilijat -3856201414.541.5263
26Viipurin Urheilijat Helsinki735091146.75261.75
27Lapin Lukko Rovaniemi7830703.572.25253.75
28Janakkalan Jana363089.5295252.5
29IF Sibbo Vargarna41301092131.25232.25
30Kuivasjärven Aura Oulu3027571103218
31IF Nykarlebynejden904066019215
32Mikkelin Kilpa-Veikot4020105.51433.75213.25
33Veikkolan Veikot Kirkkonummi1010386.5135199.5
34Nokian Urheilijat5740652.532.5197
35Pyhäselän Urheilijat Joensuu354262.5051.25190.75
36Nurmijärven Yleisurheilu3020583.561172.5
37Vantaan Salamat00646.5100.75171.25
38Ikaalisten Urheilijat504049.5122.5163
39Laitilan Jyske442057.516.524.5162.5
40Kajaanin Kipinä301070.56.537.25154.25
41Saarijärven Pullistus393356022.75150.75
42Forssan Salama150712.558.75147.25
43IF Femman Mustasaari41.51070023.5145
44Lapuan Virkiä151044765.5141.5
44Porin Yleisurheilu110739.548141.5
46Vammalan seudun Voima Sastamala301058.5240140.5
47Imatran Urheilijat22082.5034.5139
48Porvoon Urheilijat6010232.541.5137
49Kuortaneen Kunto4525.7547.5116.75136
50Kankaanpään seudun Leisku18253612.544135.5
51Raahen Vesa12087.5530.5135
52Karhulan Urheilijat Kotka19.530.7559022131.25
53IF Kraft Närpiö282059.5414.25125.75
54Kaustisen Pohjan-Veikot2920354.536.75125.25
55Someron Esa312049.5123.25124.75
56Nakkilan Vire2031.2537036.25124.5
57Raision Kuula20050.5051121.5
58Savonlinnan Riento7062.511.534115
59Kaipolan Vire Jämsä303926.5017.5113
60Kauhajoen Karhu220520.538112.5
61Äänekosken Urheilijat372039411.25111.25
62IF Länken Kristiinankaupunki15050045110
63Iisalmen Visa141037048.5109.5
64Kälviän Tarmo172053019109
65Naantalin Löyly60514.547108.5
66Uudenkaupungin Kenttäkarhut48037617.25108.25
66Vihdin Viesti39042.5224.75108.25
68Liedon Parma212041.5520.5108
69Borgå Akilles1105313.527.25104.75
70Riihimäen Kisko10039.5053102.5
71Keuruun Kisailijat28353206.75101.75
71Ilmajoen Kisailijat5053.51231.25101.75
73Virtain Urheilijat2020359.66517101.66499999999999
74Larsmo Idrottsförening23052.5322.25100.75
75Hyvinkään seudun Urheilijat14.5103323998.5
76Tapanilan Erä Helsinki1204404197
77Teuvan Rivakka12061.5122.2596.75
78Lappajärven Veikot282029.571296.5
79Gamlakarleby Idrottsförening Kokkola23056.5015.7595.25
80Alajärven Ankkurit2215296.52294.5
81Varkauden Kenttä-Veikot13044.512.523.2593.25
82Kouvolan Urheilijat18204518.2592.25
83IF Drott Pietarsaari3045.53.538.590.5
83Orimattilan Jymy16050.502490.5
85Jalasjärven Jalas2630250990
86Salon Vilpas10102318.66526.2587.91499999999999
87Karkkilan Pojat9.33102413.530.2587.08
88Kangasalan Kisa381019.5414.586
89IF Åsarna Kruunupyy14042.51.527.7585.75
90Ähtärin Urheilijat61022938.585.5
91Kristiinan Urheilijat19040121485
92Limingan Niittomiehet00181746.7581.75
93Vehkalahden Veikot Hamina181030.5021.7580.25
94Pielaveden Sampo7619.501.579
95Lauttakylän Luja Huittinen191021424.2578.25
96Alavuden Urheilijat51023.53.534.576.5
97HIK Friidrott Hanko2421.252101076.25
98Töysän Veto1003612.517.576
99Laihian Luja51324330.575.5
100Ylöjärven Urheilijat51315140.7574.75
100Soinin Sisu25103108.7574.75
102Lieksan Urheilijat9101811.525.574
103Ylikiimingin Nuijamiehet Oulu242027.501.573
104Veitsiluodon Kisaveikot Kemi21031.52.525.7571.75
105Sulkavan Urheilijat -41111324.51111.2570.75
106Rekolan Raikas Vantaa7028.57.525.2568.25
107Oriveden Ponnistus202020.51.55.7567.75
108Kurikan Ryhti101026.502167.5
108Vaasan Vasama131014.53.526.567.5
108Kangasalan Urheilijat -687.5022.5631.567.5
111Nummen Kipinä Lohja111021.52.521.2566.25
112IF Åland Maarianhamina1803809.2565.25
113Toholammin Urheilijat1320162.51162.5
113Juvan Urheilijat91019.532162.5
115Himangan Urheilijat Kalajoki910243.514.561
116Leppävirran Viri11103009.2560.25
117Lapinlahden Veto211019.509.2559.75
117IF VOM Vöyri22101809.7559.75
119Kerimäen Urheilijat71021.521959.5
120Valkeakosken Haka12024.5715.7559.25
121Kalajoen Junkkarit12022.51.522.2558.25
122Polvijärven Urheilijat11032.53.510.7557.75
123Pargas Idrottsförening5103309.2557.25
123Helsingin Tarmo00383.515.7557.25
125Viitasaaren Viesti18019.521756.5
126Siilinjärven Ponnistus608.5832.7555.25
127Säkylän Urheilijat5107.52.52954
127Ylivieskan Kuula3016.5430.554
129Pihtiputaan Tuisku1010143.515.553
130Tammelan Ryske008.5113352.5
131Lehtimäen Jyske Alajärvi151024.502.2551.75
132Urjalan Urheilijat8015.5027.2550.75
133Toijalan Vauhti Akaa6016028.2550.25
134Parikkalan Urheilijat111015012.7548.75
135Perttelin Peikot Salo21111302.547.5
136Vähänkyrön Viesti9108.50.519.2547.25
137Lohtajan Veikot Kokkola61012.51.516.7546.75
138Iitin Pyrintö2022.5020.7545.25
139Varpaisjärven Vire Lapinlahti4021.53.513.7542.75
140Pudasjärven Urheilijat7025010.2542.25
141Haapajärven Kiilat7023.51.51042
142Vimpelin Veto131710.500.7541.25
143Vetelin Urheilijat003208.540.5
144Vehmaan Kiisto1015419.7539.75
145Helsingin Jyry103404.539.5
145Vahdon Tuisku Rusko0017022.539.5
147Kiteen Urheilijat22104.502.7539.25
148Eurajoen Veikot121012.51.5339
148Kosken Kaiku Koski Tl.60260739
150Kannuksen Ura91046.5938.5
150Kauhavan Wisa008.503038.5
152Parkanon Urheilijat004034.2538.25
153Ristiinan Urheilijat1016.5614.538
154Vilppulan Veikot Mänttä-Vilppula9106.55737.5
154Posion Pyrintö5020.501237.5
156Kyrön Voima Isokyrö0015.5021.7537.25
157Alatornion Pirkat Tornio130200437
157Vaasan Toverit601201937
159Kuusankosken Kisa Kouvola3014514.2536.25
160Harjavallan Jymy81016.501.536
161Honkajoen seudun Urheilijat1710602.7535.75
161Ylistaron Kilpa-Veljet Seinäjoki7101701.7535.75
161Kuusamon Erä-Veikot70141.513.2535.75
164Kaavin Kaiku12101201.535.5
164Nivalan Urheilijat1107017.535.5
164Mäntyharjun Virkistys003032.535.5
167Kaarinan Ura2011.5219.7535.25
168Hartolan Voima708.5117.7534.25
169Sotkamon Jymy210140733
170Viialan Valtti Akaa5104.5013.2532.75
171Liljendal Idrottsklubb Loviisa810905.2532.25
172Keiteleen Kunto902002.7531.75
173Heinäveden Yleisurheilijat6109.505.531
173Haminan Ponteva1309.535.531
173Maarian Mahti Turku0011.512.5731
173Yläneen Kiri Pöytyä404.52.52031
177Anjalan Liitto Kouvola4010.501630.5
177Paimion Urheilijat0014.501630.5
179Rovaniemen Lappi1310501.529.5
179Multian Jyske20173.257.2529.5
181Oulaisten Huima5017.506.529
182Teivo Stayers Tampere002602.528.5
183Hankasalmen Hanka4074.512.7528.25
183Malax Idrottsförening0015.5012.7528.25
185Pakilan Visa Helsinki00602228
186Jämsänkosken Ilves Jämsä0010.55.511.7527.75
186Heinolan Isku0013014.7527.75
188Maaningan Mahti Kuopio0012.531227.5
188Kokkolan Veikot1013.501327.5
188Porin Tarmo0015012.527.5
191IF Fyren Korsnäs6016.522.7527.25
191Pyhtään Yritys001026.2527.25
193Keravan Urheilijat009.5017.2526.75
193Vieremän Koitto002006.7526.75
195Mynämäen Isku000.5817.7526.25
196Suolahden Urho Äänekoski506.577.526
196Rovaniemen Roadrunners12012.501.526
198Piikkiön Kehitys Kaarina2.5017.505.7525.75
199Tohmajärven Urheilijat910600.525.5
200Ylihärmän Junkkarit Kauhava5108.501.7525.25
201Simpeleen Urheilijat Rautjärvi210606.2524.25
202Vehmaisten Urheilijat Tampere00601824
203Perniön Urheilijat001022.7523.75
204Euran Raiku0017.50623.5
204Oulun NMKY:n Urheilijat002003.523.5
206Juankosken Kuohu0011.5011.7523.25
207Polvijärven Vauhti001309.7522.75
208Alahärmän Kisa Kauhava006016.522.5
209Juuan Urheilijat0011011.2522.25
209Taipalsaaren Veikot301603.2522.25
209Myrskylän Myrsky001804.2522.25
209Nokian Pyry000022.2522.25
213Valkealan Kajo Kouvola0010.5011.522
213Alavieskan Viri00180422
215Punkalaitumen Kunto0011010.7521.75
215Sonkajärven Pahka001020.7521.75
217Kangasniemen Kalske1015.504.7521.25
218Kiuruveden Urheilijat0108.502.521
219Loimaan Jankko4012.504.2520.75
219Merijärven Kestävä6012.502.2520.75
221Vihannin Urheilijat5014.50120.5
221Kempeleen Kiri001208.520.5
223Paltamon Urheilijat60707.2520.25
223Vesilahden Visa003.5016.7520.25
225Oripään Vesa00801220
226Muuramen Yritys0012.507.2519.75
227Lapin Veikot Sodankylä703.51819.5
227Taipalsaaren Kisa100900.519.5
227Maskun Kataja007012.519.5
227Runners Club Helsinki0017.50219.5
231Kiukaisten Kisailijat Eura206.51.59.2519.25
231Sysmän Sisu5011.502.7519.25
233Ikurin Vire Tampere1106.501.519
234Reisjärven Pilke505.52.55.7518.75
235Merikarvian Into101304.2518.25
236Rantasalmen Urheilijat003.5014.518
237Pyhäjoen Wirta003014.7517.75
238Asikkalan Raikas007010.517.5
239Kyyjärven Kyky008.57116.5
239Korian Ponsi Kouvola005.501116.5
239ÅIFK Friidrott Turku000016.516.5
242Helsingin Kisa-Toverit301201.2516.25
243Valtimon Vasama30110216
244Miehikkälän Vilkas4072.52.2515.75
244Ranuan Peura206.507.2515.75
246Kirkkonummen Urheilijat000015.515.5
246Puumalan Viri001302.515.5
248Ullavan Kilpa Kokkola1.509.50415
248Ylämaan Pyrkijät Lappeenranta00301215
248Mäntsälän Urheilijat004.5010.515
248Ruskon Yritys00401115
252Kymin Koskenpojat Kotka1012.501.2514.75
252Rauman Urheilijat0010.504.2514.75
254Kalannin Vankka Uusikaupunki009.50514.5
254Nilsiän Nujakka003.501114.5
256Lamminpään Korpi Tampere50504.2514.25
256Punkaharjun Urheilijat50603.2514.25
256Suonenjoen Vasama60701.2514.25
256Joutsenon Kullervo Lappeenr.00905.2514.25
260Aavasaksan Urheilijat Ylitornio4080214
260Haukiputaan Veikot Oulu003.5010.514
262Palosaaren Urheiluseura Vaasa0011.502.2513.75
263Kuhmon Kiva202.50913.5
264Pyhäjärven Pohti209.501.7513.25
265Kimito Sportförening Kemiönsaari605.501.513
265Nastolan Naseva4040513
265Nousiaisten Susi0070613
268Harjavallan Työväen Urheilijat40800.7512.75
268Ingå Idrottsförening404.504.2512.75
270Ulvila Sport Team000012.2512.25
271Loimaan Voima207.502.512
271Laukaan Urheilijat0040812
273Joutsan Pommi00902.7511.75
273Tuupovaaran Urheilijat Joensuu000011.7511.75
275Kannonkosken Kiho50420.511.5
275Iin Yritys00605.511.5
275Pieksämäen Veikot50501.511.5
278Kokemäen Kova-Väki00137.2511.25
279Kuusjoen Humu Salo004.51.5511
279Lovisa Tor006.50.5411
279Hollolan Urheilijat -463060211
279Petäjäveden Petäjäiset208.500.511
283Haapaveden Urheilijat306.501.2510.75
283Kylmäkosken Veikot Akaa00901.7510.75
285Saloisten Salama Raahe002.50810.5
285Suomussalmen Rasti006.50410.5
287Evijärven Urheilijat008.501.510
287Sievin Sisu0080210
289Kestilän Kisa-Veikot Siikalatva003.515.259.75
289Tarvasjoen Urheilijat003.506.259.75
291Mietoisten Maununpojat Mynämäki00315.59.5
291Juuan Jänne00306.59.5
291Elimäen Vauhti Kouvola00306.59.5
291Leppävaaran Sisu Espoo00306.59.5
291Tampereen Kisatoverit00801.59.5
291Track and Field Espoo00009.59.5
297Kankaanpään Urheilijat10602.259.25
297Haukiputaan Heitto Oulu00108.259.25
297Lapin Tempo Lappi Tl.006.502.759.25
300Somerniemen Veikot Somero0.330305.58.83
301Oravisalon Urheilijat Rääkkylä00800.758.75
302Marttilan Murto0022.9153.758.665
303Kainuun Kunto-Ässät006.5028.5
303Luumäen Pojat003.5058.5
303Pälkäneen Luja-Lukko00008.58.5
306Kiihtelysvaaran Urheilijat Joensuu00305.258.25
307Tainionkosken Tähti Imatra304.500.257.75
307Outokummun Partio00403.757.75
307Taivassalon Tahti00007.757.75
310Lumijoen Lumiukot0005.527.5
310Pielaveden Alku006.5017.5
312Puolangan Ryhti20302.257.25
312Sauvon Urheilijat006.500.757.25
312Ruotsinpyhtään Kisailijat Loviisa00601.257.25
312Vaajakosken Kuohu Jyväskylä00304.257.25
316Keiteleen Nuju00600.756.75
316Perhon Kiri00303.756.75
316Savitaipaleen Urheilijat20400.756.75
316Hamarin Elo Porvoo00600.756.75
316Riihimäen Kiista-Veikot00006.756.75
321Hirvensalmen Urheilijat0000.566.5
322Lavian Kisa00006.256.25
322Liedon Luja005.500.756.25
324Lammin Säkiä Hämeenlinna103.501.56
324Suomussalmen Vastus003.502.56
324Vampulan Urheilijat Huittinen003.502.56
324Virkby Start Lohja001056
328Karstulan Kiva00302.755.75
329Pellon Ponsi003.5025.5
329Siikalatvan Urheilijat00005.55.5
331Laitasaaren Veto Muhos003.501.755.25
331Oulaisten Taru000.504.755.25
333Vesannon Urheilijat000055
334Koiviston Kipinä Äänekoski004.500.254.75
334Teiskon Urheilijat Tampere004.500.254.75
334Turun Pyrkivä00103.754.75
337Pylkönmäen Yrittävä Saarijärvi00004.54.5
337Utajärven Urheilijat00400.54.5
339Humppilan Veikot0003.50.754.25
339Kokkolan Työväen Urheilijat000.51.52.254.25
339Padasjoen Yritys00301.254.25
339Kemiön Jyske003.500.754.25
339Kiimingin Urheilijat003.500.754.25
339Nurmeksen Sepot00004.254.25
339Pyhtään Kisa00004.254.25
339Ranuan Rata-Karhut00004.254.25
339Ruoveden Ryhti00400.254.25
339Rymättylän Soihtu Naantali00004.254.25
349Hangon Hyrskyt000044
349Taivalkosken Kuohu003014
351Virttaan Nousu Loimaa00003.753.75
352Endurance Ultrarunning Team Finland00300.53.5
352Metsäkylän Kurssi Hamina00003.53.5
354Kyröskosken Ponsi Hämeenkyrö00102.253.25
354Arctic Athletics Rovaniemi00300.253.25
354Halsuan Toivo00003.253.25
354Kihniön Urheilijat -3300300.253.25
354Loimaan Leisku00003.253.25
359Helsingin Poliisi-Voimailijat000.502.252.75
359Hirvelän Hirvet Kouvola00002.752.75
359Kiikoisten Kirma00002.752.75
359Kyrkslätt Idrottsförening00101.752.75
359Liperin Taimi00002.752.75
364Haukivuoren Kisailijat Mikkeli00002.52.5
364Inarin Yritys00200.52.5
366Humppilan Yri00101.252.25
366IF Trean Raasepori00101.252.25
366Kuusankosken Urheiluseura Kouvola001.500.752.25
366Tjöck Idrottsklubb Kristiinank.00002.252.25
366Virolahden Sampo00002.252.25
371Taalintehtaan Jäntevä Dragsfjärd101002
371Ilomantsin Urheilijat001.500.52
371Pakilan Veto Helsinki001012
374Karijoen Tappara00001.751.75
374Kortelan Ryhti Rauma001.500.251.75
374Lieksan Visa001.500.251.75
374Lielahden Kipinä Tampere00100.751.75
374Pertunmaan Ponnistajat00001.751.75
374Rauman Työväen Urheilijat001.500.251.75
374Ruoveden Pirkat000.501.251.75
374Säynätsalon Riento Jyväskylä00001.751.75
382Kärkölän Kisa-Veikot00001.51.5
382Mutalan Riento Joensuu00001.51.5
382Siikaisten Sisu00001.51.5
385IF Pedersöre Pojkarna000.500.751.25
385Karttulan Urheilijat00100.251.25
385Kuvansin Kuohu Joroinen00001.251.25
385Längelmäen Urheilijat Orivesi00001.251.25
385Puijon Hiihtoseura Kuopio000.500.751.25
385Pulkkilan Ponsi Siikalatva00001.251.25
385Siilinjärven Hiihtoseura000.500.751.25
385Tuomarilan Urheilijat Espoo00001.251.25
385Vasaraisten Isku Rauma00100.251.25
394Kivijärven Kivekkäät000011
394Mellilän Huovit Loimaa000011
394Rokuan Ryhti Vaala000011
394Yleisurheilu-Team Kangasala000011
394Tervolan Terävä000011
394Ypäjän Yllätys000011
400Lestijärven Kiisto0000.50.250.75
400Dragsfjärd Idrottsklubb Kemiöns.00000.750.75
400Hausjärven Urheilijat00000.750.75
400Jurvan Urheilijat Kurikka00000.750.75
400Kittilän Voima000.500.250.75
400Kärsämäen Kataja00000.750.75
400Köyliön Lallit000.500.250.75
400Lapin Salama Lappi Tl.00000.750.75
400Savonlinnan Jyry00000.750.75
400Äänekosken Huima00000.750.75
410Finnish Marathon Runners Kaarina00000.50.5
410Isojoen Urheilijat00000.50.5
410Kaukosen Revontulet Kittilä00000.50.5
410Kittilän Kotaveikot00000.50.5
410Kittilän Urheilijat00000.50.5
410Kuhmoisten Kumu00000.50.5
410Lohikosken Kisa-Veikot Sulkava00000.50.5
410Muurolan Kisaveikot Rovaniemi00000.50.5
410Pirkkalan Pirkat00000.50.5
410Pukkilan Vesa00000.50.5
410Riistaveden Urheilijat00000.50.5
410Ristijärven Pyry00000.50.5
410Savukosken Kuohu00000.50.5
410Tenala Idrottsförening Raasepori00000.50.5
410Tikkakosken Tikka Jyväskylä00000.50.5
410Yppärin Urheilijat Pyhäjoki00000.50.5
426Hinnerjoen Yritys Eura00000.250.25
426Jokioisten Jänne00000.250.25
426Kaaron Roima Rauma00000.250.25
426Kesälahden Urheilijat00000.250.25
426Myllykosken Kilpa-Veikot Kouvola00000.250.25
426Otanmäen Teräs Kajaani00000.250.25
426Sieppijärven Sisu Kolari00000.250.25
426Toivakan Rivakka00000.250.25
426Yli-Iin Naseva00000.250.25
426Ylöjärven Ryhti00000.250.25

Sivu luotu 0.03 sekunnissa!