KAUDEN KÄRKI 2016

KAUDEN KÄRKI 2016



Huom! klikkaa lajin nimeä nähdäksesi top 20 tilaston

Miehet

10010.42Samuli Samuelsson
15015.99Roope Saarinen
20021.11Samuli Samuelsson
30034.47Ville Wendelin
400 47.94Jani Koskela
6001:20.50Markus Teijula
8001:48.25Jaakko Laakso
1500 3:45.42Panu Jantunen
3000 8:09.51Ossi Kekki
500014:19.96Martti Siikaluoma
1000030:29.15Aki Nummela
10KM30:27Janne Ukonmaanaho
HM1:04:34Jarkko Järvenpää
Mar2:34:12Marko Vaittinen
2000S 6:00.23Tomi Lehto
3000S 8:56.11Hannu Granberg
110H13.76Elmo Lakka
400H 49.87Jussi Kanervo
HJ2.14Jussi Viita
PV5.45Tomas Wecksten
LJ8.07Henri Väyrynen
TJ16.16Simo Lipsanen
SP20.30Arttu Kangas
DT61.42Pyry Niskala
WT22.12Markus Kokkonen
HT76.81David Söderberg
JT86.90Antti Ruuskanen
Dec7584Elmo Savola
Dec6727Mikko Huttunen
5000W20:11.06Eemeli Kiiski
10W41:15Aleksi Ojala
20W1:22:27Jarkko Kinnunen
30W2:12:29Jarkko Kinnunen
50W3:46:25Aleksi Ojala
4x10039.42
4x4003:19.24
4x800 8:11.27
4x150017:16.94

Naiset

10011.45Hanna-Maari Latvala
15017.70Anniina Kortetmaa
20023.55Hanna-Maari Latvala
30038.54Hilla Uusimäki
400 53.97Katri Mustola
6001:40.12Alisa Virtanen
8002:05.04Sara Kuivisto
1500 4:09.77Kristiina Mäki
3000 9:11.64Sandra Eriksson
500015:43.84Johanna Peiponen
1000031:42.9hJohanna Peiponen
10KM31:59Johanna Peiponen
HM1:12:27Anne-Mari Hyryläinen
Mar2:34:12Anne-Mari Hyryläinen
2000S 6:52.93Aino Kuljukka
3000S 9:31.88Sandra Eriksson
100H12.81Nooralotta Neziri
400H 57.62Hilla Uusimäki
HJ1.93Linda Sandblom
PV4.50Wilma Murto
LJ6.38Emmi Mäkinen
TJ13.91Kristiina Mäkelä
SP15.16Eveliina Rouvali
DT56.85Salla Sipponen
WT17.93Emilia Olkkonen
HT69.15Merja Korpela
JT60.82Heidi Nokelainen
Hep5707Jutta Heikkinen
3000W12:23.42Taika Nummi
5000W27:51.81Anniina Kivimäki
10W45:01Taika Nummi
20W1:40:19Elisa Neuvonen
4x10047.85
4x4003:37.38
4x800 9:24.03

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


25.6.2016 Kuortane: Eliittikisat
24.6.2016 Ikaalinen: Juhannuskisat
24.6.2016 Pohja: Fiskars Village Juhannus Run tulokset puuttuvat
24.6.2016 Keuruu: 50. Keuruun juhannuskisat
24.6.2016 Posio: 70-vuotisjuhlakilpailut
24.6.2016 Somero: Juhannuskisat
23.6.2016 Pudasjärvi: Pohjantähti Games
23.6.2016 Punkalaidun: Kunnon Juhannuskisat
23.6.2016 Orivesi: Pk. kilpailut tulokset puuttuvat
23.6.2016 Pudasjärvi: Pohjantähti Games tulosluettelo on nyt koottu osittain käsin eri lähteistä, toivottavasti vain vähän virheitä
23.6.2016 Maarianhamina: Pk. kilpailut
23.6.2016 Joensuu/P: Pyhäselän juhannuskisat
22.6.2016 Kouvola: Jannen iltalenkki kaikki
22.6.2016 Kouvola: Jannen iltalenkki
22.6.2016 Juankoski: Kuohun kesäkuun kisat
22.6.2016 Laitila: Vakka-S. viestit, Vakkamalja: LaitJy 174, KalVa 109, VehmKi 85, UudKK 80, MaskKa 37,75, NousSu 27,25
22.6.2016 Laitila: Vakka-Suomen viestit, sekaviestit
22.6.2016 Polvijärvi: Seuracup
22.6.2016 Kivijärvi: Viispiikkinencup 2
22.6.2016 Tampere/Ph: Heittocup
22.6.2016 Helsinki/E: Pk. kilpailut
22.6.2016 Seinäjoki: Atria Junior Games
22.6.2016 Jyväskylä: Jyväskylä Games
22.6.2016 Joensuu/U: Utran kiekkokisa
21.6.2016 Kurikka: SAUL:n heittokilpailut
21.6.2016 Kaarina: SAUL:n pm-kilpailut
21.6.2016 Raahe: Aluemestaruusviestit ja 15-9-v. pm-viestit
21.6.2016 Juuka: Juuka, Ylemmäisen ympärijuoksu
21.-22.6.2016 Helsinki/E: SFI:n ja alueen mestaruusmoniottelut
21.6.2016 Tampere: Vehmaisten tunti tulokset puuttuvat
21.6.2016 Rovaniemi/S: Vattenfall-seuracup
21.6.2016 Hyvinkää: Seiväscup 2
21.6.2016 Joensuu/K: Aluemestaruusviestit ja 15-9-v. pm-viestit
21.6.2016 Kotka/K: Vattenfall-seuracup LahdA 14892, KarhKa 13507, IitPy 12175, KarhU 7350, OrimJy 7289, VehkVei 3635
21.6.2016 Kauhajoki: Pk. kilpailu
21.6.2016 Kuusamo: Heittokilpailut
21.6.2016 Kajaani: OK Maakunnan kilpailut
21.6.2016 Parikkala: Vattenfall-seuracup
21.6.2016 Urjala: 3. lohkon kilpailut
21.6.2016 Akaa/V: Pokaalikisat
21.6.2016 Savonlinna: ABC-kisat
21.6.2016 Valkeakoski: OP Hippokilpailut 3
21.6.2016 Nokia: Pm-kilpailut
21.6.2016 Kruunupyy/A: Moukaricup
21.6.2016 Turku: Tilastopajacup 2
20.6.2016 Tampere/H: Seiväscup 2
20.6.2016 Vaasa: Pohjankyröcup
20.6.2016 Porvoo: Vattenfall-seuracup BorgåAk 16295, EsboIF 12687, IFSibboV 11692, SjundeåIF 11564, IFRaseb 9667
20.6.2016 Vantaa/M: Vattenfall-seuracup HKV 16130, EspTa 14840, ViipU 12087, VantSa 104 VeikkVei 5475, RekRai 5370
20.6.2016 Saarijärvi: Aluemestaruusviestit
20.6.2016 Helsinki/E: Painon ja moukarin heittokilpailut
19.6.2016 Alavieska: Kiekkokisa
19.6.2016 Oulu/K: SAUL:n kans. Heittokisat
19.6.2016 Turku: Seiväskoulukisa
19.6.2016 Lapinlahti: Eliittikisat
18.6.2016 Ylitornio: 15. Aavasaksan aurinkomaraton kaikki
18.6.2016 Ylivieska: 12. Vieskamaraton kaikki
18.6.2016 Oulu/K: Aluekilpailut
18.6.2016 Iisalmi/R: Heittokilpailut
18.6.2016 Ylivieska: Vieskamaraton
18.6.2016 Lahti/R: Mastokisat
18.6.2016 Ylitornio: 15. Aavasaksan aurinkomaraton
18.6.2016 Forssa: Suvi-ilta tulokset puuttuvat
18.6.2016 Helsinki/Pu: TNT-heitot
18.6.2016 Outokumpu: Hannun keihäskisa
18.6.2016 Kotka/K: Pk. kilpailut
18.6.2016 Pietarsaari: 15-9-v. pm-viestit
18.-19.6.2016 Suonenjoki: TUL:n veteraanien ja Järvi-Suomen mestaruuskilpailut
18.6.2016 Kankaanpää: 15-9-v. pm-viestit
18.6.2016 Akaa/T: Kesän kansalliset kilpailut
18.6.2016 Sipoo: Pk. korkeuskilpailu
18.6.2016 Tornio: Alatornion Pirkkojen 50-vuotiskilpailut
18.6.2016 Alavus: Kansalliset kilpailut
18.6.2016 Janakkala: Nuorten eliittikisat
18.6.2016 Sipoo: 13-9-v. pm-moniottelut

Tilastopaja Oy tarjoaa yleisurheilutuloksia ja -tilastoja sekä Suomesta että maailmalta. Tilastopaja on Suomen Urheiluliiton ja Euroopan yleisurheiluliiton yhteistyökumppani.

Et ole kirjautunut sisään. (Kirjaudu sisään)

Suomalaisten arvokisarajat 2016

Kalevan kisojen ranking 2016

Päivän syntymäpäiväsankareita:

69 v.Reijo Koivu400 m aidat/hurdles 51.14 (1974)
41 v.Jan-Erik Salo3000 m esteet/steeples 8:39.35 (2000)
32 v.Markus Tuomela200 m 21.60 (2002)
31 v.Matleena Boström3000 m esteet/steeples 11:56.69 (2007)

RSS Feed Widget


© 2016 Tilastopaja Oy